top of page

Kilka słów o prowadzących zajęcia na Dworcu RzeczJasna.

 

Natalia Buchowiecka - taniec

"Tańczę od 13 lat, zaczynałam od tańca towarzyskiego, później był szkolny zespół taneczny. W gimnazjum zaczęłam tańczyć hip-hop i latino w 2011 założyłam swój zespół i zaczęłam szukać w Polsce najróżniejszych warsztatów aby się szkolić i przekazywać swoim tancerkom nowe techniki tańca. O taniec musiałam walczyć, dostanie się do szkolnego zespołu wymagało wiele pracy bo byłam za mało "popularna", ale udało się i tańczyłam. Niestety to nie koniec walki, gdy założyłam grupę taneczną Nasty Gaals tańczyłyśmy na hali w szkole, ale zabrakło czasu na taniec więc zaczęłyśmy szukać "swojego" miejsca. Tańczyłyśmy dosłownie wszędzie, od zamku po pomost na molo. Występów mamy już na liście sporo, między innymi w Olsztynie, Morągu, Wrocławiu, Ostródzie, teraz szykujemy się do konkursu w Gdańsku."

Wojciech Gawor - zajęcia plastyczne

Urodzony 15.01.1962 r. w Ostródzie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w pracowni malarstwa Janusza Kaczmarskiego w 1987 r. Magister Sztuki i Wychowania Plastycznego.

Uprawia malarstwo z pogranicza ekspresjonizmu i groteski, portretowe, pejzażowe, akwarelę, rysunek, instalacje przestrzenne, fotografię.

Projektuje plakaty i druki reklamowe, strony internetowe itp.

Jarosław Dzierżawski - modelarstwo

"Modelarstwem zajmuję się od 16 roku życia czyli już 30 lat, a i tak uczę się nowych rzeczy tym bardziej w dobie nowych technologii.
Od 1993 roku zajmuję się projektowaniem modeli kartonowych za namową kolegów z wojska. W modelarstwie zawsze interesowało mnie nie zdobywanie medali i laurów, ale zabawa modelarstwem i tworzenie nowych modeli tak aby modelarze mieli zabawę z klejenia modeli, a nie mękę i frustrację z tego hobby. Jedno co mogę napisać na temat modelarstwa to to, że nie trzeba być geniuszem matematycznym itd. aby móc budować i projektować modele. Modelarstwo uczy kreatywności, samodyscypliny, wyobraźni przestrzennej, radzenia sobie z trudnościami, historii - a to wszystko de facto poprawia wyniki w nauce np. wspomnianej matematyki, fizyki, historii itd.
Dodatkowo uczestnicząc w życiu społeczności modelarskiej w całym kraju poznaje się wielu bardzo ciekawych ludzi z kraju i ze świata.
To tyle co mogę napisać o sobie i tym fajnym hobby."

 

Beata Horodyłowska-Jarema - scrapbooking

"Przygodę ze scrapbooking’iem zaczęłam dość niedawno. Pasją do tworzenia w tej technice zaraziłam się od koleżanki Joli Jachowicz. Jej prace wzbudziły we mnie zachwyt. Były piękne. Pomyślałam: „Czemu by nie spróbować i stworzyć coś samemu?”. I tak już od trzech lat sama tworzę. Jest to doskonała forma wyciszenia, odskocznia od obowiązków życia codziennego. Przy okazji sprawia wielką frajdę."

bottom of page